Akcja filmu ma miejsce rok po wydarzeniach z Zero Requiem. Dzięki planowi Leloucha na całym świecie zapanował czas pokoju, jednakże nie każdemu nowy pokój odpowiada. Królestwo Zilkhstanu, państwo słynące z potężnych wojowników, które kiedyś w pojedynkę odparło inwazje Imperium Brytanii, nie akceptuje nowego pokoju, gdyż walka dla tego kraju jest wszystkim. Podczas pewnej misji pokojowej Suzaku i Nunnally z nieznanych powodów zostają oni zaatakowani i porwani przez wojsko Zilkhstanu. Tymczasem C.C. dąży do spełniana obietnicy którą kiedyś Lelouch jej złożył. Film "Code Geass: Lelouch of the Resurrection" jest kontynuacją trylogii filmów Code Geass, nie serii telewizyjnej. Jest on alternatywną linią czasu przedstawiającą wydarzenia która nie są ukazane w oryginalnej serii telewizyjnej.
Anime opowiada o rodzeństwie – nastoletnim Seicie i małej Setsuko, którzy żyją w okresie II Wojny Światowej w Japonii. Podczas jednego z nalotów ginie ich matka, przez co muszą oni zamieszkać u dalekich krewnych, którzy nie są dla nich specjalnie mili. Brak jedzenia doskwiera ludziom, przez co wszystko zaczyna być drogie, a niektóre rzeczy są nie do zdobycia. Seita nie wytrzymuje długo u rodziny i postanawia się przenieść razem z Setsuko do starego leśnego schronu. Na początku cieszą się, że są wolni, ale po pewnym czasie zaczynają głodować, gdyż nie ma pieniędzy na jedzenie. Wtedy zaczyna się walka o byt, desperacja pogłębia się i nic nie wskazuje na to, aby miało być lepiej.
Wersja kinowa anime Girls und Panzer TV. Zgodnie z trescią "The Ibaraki Shimbun" film jest bezpośrednią kontynuacją Anime.
Film stanowi ostatnią część trylogii remake’u Code Geass: Hangyaku no Lelouch.
Pierwszy z cyklu filmów kinowych ekranizujących popularną mangę Kentaro Miury "Berserk". Opowiada historię Gutsa, żyjącego z dnia na dzień najemnika, który tuła się od jednego pola walki do drugiego. Pomimo młodego wieku chłopiec jest już prawdziwym weteranem i potrafi poradzić sobie z bardziej doświadczonymi przeciwnikami. Jednakże pewnego razu trafia na Griffitha, który pokonuje go w pojedynku i wciela do swojej grupy najemników - Drużyny Jastrzębia. Od teraz Guts walczy u jego boku w obronie Królestwa Midlandu i powoli zżywa się z otaczającymi go towarzyszami broni
Film stanowi drugą część trylogii remake’u tytułu Code Geass: Hangyaku no Lelouch
Neo Tokyo, 2019 rok, 31 lat po III wojnie światowej. Ciemność nocy rozproszona blaskiem neonów, przestrzeń rozdarta bryłami wieżowców. Świat ogarnięty chaosem porusza się w tempie nadawanym przez pęd ludzkości. Kaneda - młody przywódca gangu motocyklowego, jego porywczy przyjaciel - Tetsuo, piękna Kei, tajemniczy chłopiec o imieniu Toshiro... w sercu miasta, które nigdy nie zasypia, nieustannie tętniąc elektrycznie podtrzymywanym życiem, miotane falami powstań i rozruchów, splatają się losy przypadkowych ludzi - ludzi, których życia przeznaczenie rozstawia jak pionki na szachownicy, w grze o przyszłość, o wolność, o człowieczeństwo
Zbiegły alchemik z tajemniczymi umiejętnościami prowadzi braci Elric do odległych slumsów zamieszkałych przez dumny lud Milos. Oczywiście przypadkiem w momencie pojawienia się Eda i Ala wybucha rebelia ludu Milos przeciwko swoim oprawcom, a bracia od razu zostają wciągnięci w sam środek zamieszek. Kamień filozoficzny to straszna broń, a Julia, młoda alchemiczka, z którą zaprzyjaźnił się Al, jest w stanie użyć nawet tej mitycznej, przerażającej mocy, by odnowić dawną chwałę swojego ludu.
Akcja rozgrywa się w 2017 roku w Europie. Oddział Rycerzy Mroku złożony z chłopców i dziewcząt ze Strefy 11, czyli dawnej Japonii, bierze udział w misji ratunkowej na froncie zachodnim, w której prawdopodobieństwo ich przeżycia wynosi zaledwie 5%...
„Czy jesteś w stanie przelecieć 12 tysięcy kilometrów przez wrogie terytorium, samotnie, ochraniając piękną księżniczkę?” Charles, pilot najemnik i społeczny wyrzutek przez swoje mieszane pochodzenie, służący dla Imperium Levamme, otrzymuje niespodziewanie niecodzienne zadanie. Ma on przewieźć Fanę, przyszłą żonę następy tronu przez wrogą blokadę. W normalnych warunkach ktoś o takim statusie jak on nie mógłby nawet się do niej zbliżyć. Zadanie będzie trudne, a bardziej zaawansowane technologicznie wrogie myśliwce będą polować na ich dwumiejscowy wodnosamolot rozpoznawczy, Santa Cruz. Jest to opowieść o uczuciu pomiędzy pilotem – sierotą, a dziewczyną z wyższych sfer oraz o walce powietrznej ponad oceanem i pod błękitnym niebem pomiędzy cumulonimbusami. Jest to ekranizacja pierwszej z dotychczas czterech wydanych lotniczych nowel Koroku Inumury, których akcja dzieje się w tym samym uniwersum. Z książki zaczerpnięto przede wszystkim rozwój romansu, mniej uwagi poświecono dalszemu tłu historii oraz prawidłach pilotażu czy walki powietrznej.
Akcja filmu osadzona została w alternatywnych realiach II wojny światowej na froncie wschodnim. Bohaterami produkcji są sowieccy nastolatkowie posiadający nadprzyrodzone zdolności, wysłani do walki z oficerem SS i wskrzeszonymi przez niego członkami dwunastowiecznego zakonu Świętego Krzyża.
Historia opowiada o dziewczynie o imieniu Akeno Misaki, która zapisuje się do Yokosuka Girls' Marine High School, by zostać jedną z cenionych Błękitnych Syren.