W bliżej nieokreślonym czasie, w miejscu, które na pierwszy rzut oka przypomina losowy pub, z wystrojem nawiązującym do lat 90. ubiegłego stulecia, spotyka się dwóch zwyczajnych mężczyzn. Byłoby to spotkanie niewarte wzmianki, gdyby nie to, że bohaterowie nie pamiętają, jak i kiedy w to miejsce trafili. Teraz zaś przyjdzie im rozegrać mecz bilarda. Lecz tak jak spotkanie dwójki bohaterów nie jest takie zwyczajne, tak też nie będzie to zwyczajna gra.
Zaraz po ukończeniu liceum, Takumi zbliżył się do Ryosuke Takahashiego - lidera RedSuns, ten proponuje mu dołączenie do profesjonalnej grupy wyścigowej mającej działać poza granicami prefektury. Przed wydaniem odpowiedzi Takumi chce zemścić się na liderze grupy Emperor, który wcześniej pokonał go z powodu awarii silnika. Jest on również wyzwany przez Kai-a Kogashiwara, kierowcy drugiej generacji, jego ojciec był kiedyś wielkim przeciwnikiem Bunty - ojca Takumiego
Wersja kinowa anime Girls und Panzer TV. Zgodnie z trescią "The Ibaraki Shimbun" film jest bezpośrednią kontynuacją Anime.
Free! Starting Days, High Speed!: Free! Starting Days, ハイ☆スビード!Free! Starting Days, Free! Movie,
W dalekiej przyszłości, gdy podróż na sąsiednią planetę stała się czymś równie błahym, co dziś przejechanie dwóch przystanków autobusem, a wszystkie zamieszkujące kosmos nacje przesiadły się do latających pojazdów, zamiłowanie do sunących po ziemi, standardowych samochodów nie zginęło. Najwięksi pasjonaci tych zabytków raz na jakiś czas spotykają się, by wziąć udział w nietypowym wyścigu. Ich zmagania transmitowane są na wszystkie zamieszkane galaktyki i wprost uwielbiane przez tłumy. Właśnie w trakcie jednego z takich wyścigów poznajemy głównego bohatera - JP. Jest jednym z faworytów Yellowline, stanowiącego eliminacje do najbardziej prestiżowego Redline. Mimo iż ostatecznie nie udaje mu się zwyciężyć, dostaje szansę wzięcia udziału w tytułowym wyścigu. Dzieje się tak, gdyż na jaw wychodzi informacja, jakoby trasa miała przebiegać wzdłuż planety Roboworld, należącej do najpotężniejszej w kosmosie nacji, która, prawdę powiedziawszy, za wyścigami nie przepada. W dodatku, na trasie wyścigu prowadzone są tajne, nielegalne eksperymenty nad nowymi rodzajami broni, które rząd Roboworld za wszelką cenę musi utrzymać w sekrecie. Uczestnicy wycofują się, twierdząc, że to szaleństwo ścigać się naziemnymi pojazdami pod ostrzałem tysiąca wrogów… i mają rację, ale głównemu bohaterowi i jego siedmiu rywalom zupełnie to nie przeszkadza. Oczywiście ku uciesze publiczności i bukmacherów.